Katalogowanie stron WWW

W sieci znajduje się całe mnóstwo stron o przeróżnych tematykach. W związku z tym nie jest łatwo tak wypromować swój serwis, by wyszukiwarki internetowe mogły wskazywać go jako jeden z czołowych, oczywiście po wpisaniu odpowiedniej frazy. W osiągnięciu tego celu pomagają między innymi katalogi stron internetowych. Jest to działanie odbywające się w ramach tak zwanego pozycjonowania bądź katalogowania stron www.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Cały proces polega na tym, że trzeba ogłosić swoją witrynę w jak największej ilości takich miejsc. Wybieramy więc na początku katalogi bardziej popularne, następnie musimy odnaleźć w nich odpowiednią kategorię tematyczną, do której można przypasować daną witrynę i tam umieszczamy link odnoszący się do niej wraz z krótkim opisem. Ważne jest, żeby każdy katalog zawierał opis unikalny. Obecność w tego typu serwisach wpływa na to, jak bardzo atrakcyjna wydaje się nasza strona wyszukiwarkom internetowym. Ale jest to tylko jedna z wielu metod, które warto łączyć, by uzyskać lepsze efekty.

One thought on “Katalogowanie stron WWW”

  1. Z katalogami stron to jest tak, że zgłaszamy witrynę do moderowanego katalogu. Przeważnie płacimy za usługę. Po akceptacji możemy robić co chcemy czyli np: zmienić tematykę witryny, a nikt w katalogu tego nie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *