Jak dobrać kategorię wpisu?

Jeśli zależy ci na tym, żeby strona internetowa stała się widoczna dla innych, nie możesz pozostawiać tej kwestii przypadkowi. Wyszukiwarki internetowe działają na określonych zasadach i żeby dana witryna była dla nich atrakcyjna, musi spełniać kilka warunków. Jednym z nich są tak zwane katalogi internetowe. Należy umieścić link do swojej strony w jak największej ilości takich katalogów, a im bardziej są one mocne i popularne, tym lepiej. Katalogi mają strukturę zbliżoną do drzewka. Dzielą się na odpowiednie kategorie tematyczne w taki sposób, że te ogólne dzielą się na bardziej szczegółowe podkategorie i tak dalej.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Link do swojej strony należy umieścić w kategorii jak najbardziej odpowiadającej tematyce witryny. Obok odnośnika należy dodać krótki opis na temat zawartości prowadzonego przez siebie serwisu. Im więcej katalogów wybierzemy, tym większą zyskamy szansę na powodzenie. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w każdym z nich musi znajdować się unikalny opis strony, nigdzie indziej nie umieszczany.

One thought on “Jak dobrać kategorię wpisu?”

  1. Należy pamiętać, że dużo katalogów dodatkowo umożliwia stworzenie dodatkowej kategorii. Przykładowo jeżeli mam serwis o tematyce dekoracje do tortów to dodaję kategorię cukiernia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *